Partneriai ir rėmėjai:
  • http://www.kika.lt
  • http://www.manofm.lt
  • http://www.hotfm.lt
  • http://www.animal.lt
  • http://www.k-9.lt
  • http://www.champ-europe.com
  • http://www.rolandaszeimys.lt
  • http://www.stovyklos.net
  • http://www.kedainiugrudai.lt
  • http://www.kobushi.lt
Paremkite beglobius gyvūnus:


Apie KNPV

KNPV ISTORIJA

Koninklijke Nederlandse Politiehond Vereniging (Karališkoji Olandų Policijos šunų asociacija) iš pradžių buvo formuojama kaip NPV, lapkričio 1, 1907 m., mieste Roosendaal Noord-Brabant, Oalndijoje.
Policijos šunų mokymas Olandijoje jau buvo žinomas. Tačiau, nebuvo institucijos, kurios tikslas būtų organizuoti policijos šunų mokymą ar paskleisti žinią apie šio tipo mokymo žinias. Visi asociacijos statutai buvo patvirtinti jos didenybės Olandijos karalienės, o taisyklės užtvirtintos popieriuje.


clip_image001.jpgMiesto aikštė Roosendaal, joje"Vienaragio" vaistinė, kur KNPV buvo įkurta.

Tomis dienomis, kai žmonės kalbėjo apie policijos šunis, labiausiai buvo gilinamąsi į šuns nosies savybes, savybes, kurios, deja, buvo labai pervertintos. Šuns gebėjimas įkąsti ir išgirsti buvo daugiau ar mažiau pamirštas. Laimei, laikas mus išmokė, kad policijos šunų apsaugos savybės yra taip pat labai svarbios ir reikalingos faktiniam policijos darbui. Nusivylimas, kad neįmanoma sukurti stebuklingo šuns, kuris galėtų stebėti ir viską rasti buvo pamirštas... Tai pradėjo diktuoti, kaip treneris turi mokyti konkretų šunį. 20 amžiaus pradžioje, kai ši sąvoka dar nebuvo priimta, vyko diskusijos, ar visi šunys turi būti apmokyti šiuo galingu metodu. Metodas priklausė nuo individualaus šuns, tačiau tikslas visada buvo tas pats: perduoti KNPV bandymus disciplinoms, kad parengtų šunį pačiu geriausiu (stebėjimui arba apsaugai).

group_with_dogs.jpgPirmoji KNPV trenerių grupė su savo šunimis

Pirmojo bandymo taisyklės buvo parašytos 1908m., bet daug papildymų ir pakeitimų buvo papildyta, kuomet pradėjo diktuoti įgyta patirtis, susijusi su šunimis. Taip pat reikėjo pritaikyti taisykles prie realių galimybių. Visuomet išliko punktas, kad norint kiekvienam tyrimui nustatyti taisykles, reikėjo šunį kontroliuoti visą laiką.

STEIGĖJAI

KNPV steigėjai buvo p Couwenberg su savo bokseriu "Max", p Van Oosten su savo vokiečių aviganiu "Hektoras" p Steijns su savo olandų aviganiu "Germaniko" (Frits) ir p Lokerse su savo prancūzų aviganiu "Piet ".
Policijos komisaras vokietis Muller, "Polizeihund Verein" teisėjas, pakvietė p Ch. Herfkens atvykti į policijos šunų konkursą 1907m
Ten, p Herfkens susitiko p M. Kessler, taip pat iš Hagos, o kartu su juo ir AN Kessler bei P. J. Steijns. Jie nusprendė, kad atėjo laikas sukurti Policijos šuo asociaciją Olandijoje,tokią pačią, kokią Belgija ir Vokietija padarė prieš juos.
Spalio 25, 1907 m, šie trys ponai susirinko į "Vienaragio"vaistinę pas vaistininką Roosendaal ir įkūrė (K) NPV..
OficialI įkūrimo data yra penktadienis, lapkričio1, 1907m, Ši data buvo pirmojo susitikimo.

Iš visų žmonių, kurie prisidėjo prie jaunosios KNPV augimo, p J.Key tikrai reiktų paminėti. Jis buvo prezidentas tarp 1920 ir 1926m. ir vienos pirmųjų taisyklių buvo parašytos būtent jo. Vokietijos policijos šunų asociacija teigia, kad būtent jis nukopijavo didžiąją dalį jų programos. Pulkininkas G.J.P.A. "Thomson", buvo iždininkas nuo 1920-1927m., jis taip pat minimas kaip viena iš pagrindinių varomųjų jėgų.

3men_oval_frames.jpg Mr. Steijns, Mr. Kessler, Mr. Herfkens

Naujos asociacijos širdis buvo regione "Zuid Holland".

KNPV regionai:
Overijssel, Lapkritis 28, 1908
Gelderland, Gegužė 15, 1912
Utrecht, Kovas 14, 1910
Noord Holland, Lapkritis1909
Zuid Holland, Balandis 2, 1909
Zeeland, Sausis 24, 1925
Noord Brabant, 1910
Limburg, Gruodis 1919m.
 

Thompson_Key.jpg Colonel Thomson,  Mr. Key

 

KNPV ŠUNYS

Nuo pat pirmųjų dienų, dar prieš (K) NPV buvo įkurta, policijos darbe buvo naudojami įvairių veislių šunys. Per pirmuosius 25 egzistavimo metus, tik labai nedaug šunų gavo KNPV titulą.
 

GSD.jpg   GSD patinas "Racker" veislinis NPV  15977, gimęs 1909/08/20

spits_stamboek1.jpg"Spits", Olandų aviganio kalytė,Kilmės reg: NPV 149

pg8_GSD.jpgGSD kalė "Kelinerin", dar vadinama "Ali", gimė 1909/06/17

Šunys, kurie buvo naudojami labiausiai tais laikais, buvo malinua, olandų aviganiai, Vokiečių aviganiai, Dobermanai, Groenendaeliai ir Bouviers.
Faktas, kad olandų aviganiai buvo pirmieji naudojami šunys, yra dėl to, kad jie buvo lengvai prieinami.
knpvchart3.jpgVeislių kitimas KNPV tarp 1907- 1932m.

 

Vėliau, po Antrojo pasaulinio karo, visų pirma dėl finansinių aplinkybių, daugelis veislinių šuniukų nebuvo registruoti FCI. Tai buvo tiesiog delto, kad registruojant kainavo nemažus pinigus ir žmonės manė, kad mokėjimas nepadarys jų šuns geresniu. Todėl veisliniai ir neveisliniai šunys nebuvo atskirti ir net šiandien iš KNPV šunų dauguma nėra FCI registruotas, bet tai nereiškia, kad šių šunų kilmė yra nežinoma.
Šiuo metu daugelis veisėjų yra išsamiai susipažinę su KNPV ir dauguma šunų turi labai griežtas kraujo linijas, kurios yra labai senos.


pg8_biting_dog.jpg1931m. čempionas "Marko", regiono Noord Brabant pavasario tyrime